Translate

Sayfalar

13 Şubat 2016 Cumartesi

Kocaeli'nde öğrencilere tablet bilgisayar hediye edildi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı uygulama ile 27 bin 180 öğrenciye tablet bilgisayar hediye etti.


Kocaeli'nde öğrencilere tablet bilgisayar hediye edildi
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tam 27 bin 180 öğrenciye tablet hediye etti. 6'ncı sınıf öğrencilerine böyle bir uygulamayı yapan Kocaeli Belediyesi'ne tebriklerimizi iletiyoruz. İzmit Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenen törenle öğrenciler tabletlerine kavuşabildi. Öğrenciler tabletlerini Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu'nun elinden aldılar.
Karaosmanoğlu'nun vurguladığı şey çağa ayak uydurmak oldu ayrıca Karaosmanoğlu şu sözlerde bulundu.
Dünyaya entegre olmanın yolunun bilgisayardan geçtiğini ifade eden Karaosmanoğlu, "Bilgisayar varsa kütüphaneler dolusu kitap elinin altında. Bilgisayarlar, tabletler artık lüks bir ürün değil, yaşama değer katan zorunlu bir ihtiyaç. Kimi veliler bunu yalnızca bir oyun makinesi sanabiliyor. Öğrenci misin? o zaman önce ders çalış, sonra ödül olarak da oyun oynarsın. Geleceğin dahileri, tasarımcıları, yazarları, araştırmacıları, mühendisleri karşımda duruyor. Onlara potansiyellerini genç yaşta keşfetme şansı sunuyoruz. Bizim çocuklar da yazılım yapacak, uzaya araç gönderecek, atomu inceleyecek" diye konuştu.

Son haberler.Spor, Finans, Kültür Sanat Magazin, Ekonomi, Dış Haberler, Politika Haberleri - - - - facebook, Instagram, internet, Pinterest, sosyal medya, Twitter, vine