Translate

Sayfalar

5 Ocak 2016 Salı

Yandex’den Elfçe çeviri

Yandexden ilginç bir hizmet geliyor. Yandex artık Elfçe çeviri yapacağını belirtti. Elfçe nedir ? Elfler kimdir nelerdir ?


Yandex’den Elfçe çeviri
Günümüzün en iyi arama motorlarından biri olan Yandex’den Yüzüklerin Efendisi hayranlarına büyük bir sürpriz geliyor. Yandex şuan 64 dilde çeviri yapabiliyor ve bu sayıya yeni bir dil ekleniyor. Bu dil bütün Yüzüklerin Efendisi severler için bir hayranlık uyandırdığını söyleyebiliriz. Çeviri ailesine katılan bu dil Elfçe olarak belirlendi. Elfçe şuana kadar yapılmış en büyük kurgu dili olarak bilinmektedir. Bu dil J.R.R Tolkien tarafından yaratılmış olup Yüzüklerin Efendisi film serisi ve Hobbit serisinde çokça bahsediliyor.
Müjdeyi veren Mehmet Ali Yalçındağ şu sözlerle belirtti.
‘’Daha önce 64 dilde çeviri yapabilen Yandex, kullanıcıların hayatını kolaylaştıran özelliklerinden Yandex.Çeviri’ye yeni bir dil daha eklendi. Sindarin Elfçesi, Yandex.Çeviri’de yer alan 65. Dil oldu.

Elfçe nedir ? Elfler kimdir ?
http://fantasticdunya.blogspot.com.tr/search?q=Elfler
Yazımızı okuyan ve bu konuları bilmeyenler elbette aramızda var olacaktır. Onlar için ufak bir anlatım ile tanıtmak isterim. Öncelikle Yüzüklerin efendisi ve Hobbit filmlerini
izlemediyseniz şiddetle tavsiye ediyoruz. Elfler J.R.R Tolkien’in bu yüzük ve hobbit romanlarında kullandığı bir ırktır. Bu ırk Orta Dünyada yaşamaya devam eden güzide bir ırktır. Elfler genel olarak ölümsüzlerdir. Eğer bir elf katledilmedikçe veya kederlerinden solmadıkça ölmezler.
Yaşayış tarzlarına gelirsek de hemen hemen hepsi ormanda yaşamayı sever. Onlar için doğa ile iç içe yaşamak onunla bir bütün olmak vazgeçilmez olarak görülür.

Fantastik Orta Dünya (fantastic middle earth) Fantastik Edebiyat Bilim Kurgu

Son haberler.Spor, Finans, Kültür Sanat Magazin, Ekonomi, Dış Haberler, Politika Haberleri - - - - facebook, Instagram, internet, Pinterest, sosyal medya, Twitter, vine