Translate

Sayfalar

24 Aralık 2015 Perşembe

Mars'ta Bol Miktarda Silisyum Bulundu

Curiosity uzay aracı Mars sınırları içerisinde bol miktarda silisyum buldu.


Mars'ta Bol Miktarda Silisyum Bulundu
Mars’ta su bulunmasının ve koloni kurulması görevinin kesinleşmesinin hemen ardından da yoğunlaşan Mars görevleri, Kızıl Gezegen’de yeni araştırmaların gerçekleştirilmesini ve gelecek tarihler için de yeni fırlatmaların ayarlanmasını sağladı.

Şu an içinde Mars’ta bulunan ve Mars yüzeyinin incelenmesi için kazı çalışmaları yapan Curiosity uzay aracı, Bilgili paylaşımında bulunduğu uzay araştırma kuruluşu NASA’ya çok daha ilginç bir şekilde bulunduğunun sinyallerini gönderdi.
Curiosity aracı tarafından paylaşılan bilgilere göre Mars sınırlarının içerisinde toprağının alt kısımlarındaki silikon bulunuyor. Silikon, Dünya’da bulunan topraklarda çok miktarda var kumdan ypaılan camın ana maddesi. Curisity uzay aracının ChemCam adlı kimyasal madde tarayıcısı kullanarak tespit edilen silikon, Mars Toprağına %90 oranında yer alıyor. 

Son haberler.Spor, Finans, Kültür Sanat Magazin, Ekonomi, Dış Haberler, Politika Haberleri - - - - facebook, Instagram, internet, Pinterest, sosyal medya, Twitter, vine

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Lütfen beğendiğiniz konulara yorumlar yazarak, diğer kullanıcıların takip etmesinde yarar sağlayınız
Hürriyet gazetesi, Milliyet gazetesi, Sabah Gazetesi, Posta gazetesi, Posta gazetesi, Habertürk gazetesi, Zaman gazetesi, Vatan gazetesi, Taraf Gazetesi, Radikal gazetesi, Cumhuriyet gazetesi, Türkiye gazetesi, Akşam gazetesi, Star gazetesi, Bugün gazetesi, Takvim gazetesi,Sözcü gazetesi, Yeni Şafak gazetesi, Aydınlık gazetesi, Yeniakit gazetesi, İnternetspor gazetesi, Fanatik gazetesi, Yurt gazetesi, Dünya Gazetesi
Meteoroloji,Hava Durumu,Hava Tahmini