Translate

Sayfalar

23 Aralık 2015 Çarşamba

Facebook Artık Taksi Çağıracak!

Ünlü sosyal paylaşım sitesi Facebook hayatımıza bir yenilikle daha girdi. Facebook artık taksi çağıracak!


Facebook Artık Taksi Çağıracak!
Facebook, Messenger uygulamasıyla artık kullanıcılarının akıllı telefonlarına Uber uygulamasını indirmesine veya sohbet oturumunu kapatmasına gerek kalmadan Uber
araçlarını çağırmasına imkan sağlayacak. Son bilgilere göre Facebook Messenger'dan Ulaşım adı verilen yeni özelliğin şuanlık Amerika'nın bazı bölgelerinde test süreci olduğu bildiriliyor. Artık Messenger'dan size gelen bir adrese dokunduğunuzda Messenger uygulamasından Uber aracı talep edebileceksiniz. Ya da cihazınızın ekranındaki küçük araba simgesine dokunarak araç istediğinizi belirtebileceksiniz.
 
Uber kısıtlı bir süreyle özelliği ilk kez kullanacaklar için 20 dolarlık bir kredi sağlayacağını belirtiyor. Uber şirketinin blog sayfasında görülen açıklamada araç çağırma ve ödeme işleminin bir mesaj göndermek kadar kolay olduğun belirtiyor. 
Son bilgi olarak bu yeni özellikle Facebook Messenger içerisinde konuşmanız bölünmeden araç çağırabilecek, ödeme yapabilecek ve özel bir sohbet oturumuyla fatura alabileceksiniz. 

Son haberler.Spor, Finans, Kültür Sanat Magazin, Ekonomi, Dış Haberler, Politika Haberleri - - - - facebook, Instagram, internet, Pinterest, sosyal medya, Twitter, vine